Lakši izlazak na tržišta Azije i Južne Amerike za male i srednje...

Lakši izlazak na tržišta Azije i Južne Amerike za male i srednje poduzetnike Europske unije

726

Radi olakšavanja ulaska europskim malim i srednjim poduzetnicima na tržišta trećih zemalja, Europska unija i Europska komisija zajedno su s Eurochambresom pokrenule niz usluga po pojedinim tržištima kako bi svojim poduzetnicima olakšali upoznavanje i ostvarivanje kvalitetnih poslovnih kontakata te zaštitili interese svojih poduzetnika.

Mali i srednji poduzetnici nemaju nužno dovoljno resursa za financiranje svih potrebnih radnji i provedbu potrebnih istraživanja prije odlaska na neko od dalekih svjetskih tržišta, pa se putem usluga predstavljenih organizacija omogućuje pomoć europskim tvrtkama pri njihovu ulasku na treća tržišta, i to po pojedinim sektorima djelovanja.

S nekim od navedenih organizacija HGK je već surađivala i organizirala seminare. Više informacija o održanim događanjima (kao i mogućnost preuzimanja korisnih dokumenata) možete pronaći u Povezanim vijestima na dnu stranice.

INDIJA:

ebtc logo veliki

Europski centar za poslovanje i tehnologiju (The European Business Technology Center – EBTC) – podržava EU tvrtke koje se bave čistim tehnologijama i istraživače na njihovu ulasku na tržište Indije, nudeći im cjelovita krajnja rješenja te alate i usluge napravljene po konkretnim potrebama.

Usluge: tzv. market intelligence; identifikacija projekata i partnera; promocija tehnologije, adaptacije i lokalizacije; organizacija događanja

Sektori: biotehnologija, energija, okoliš, transport, IPR Helpdesk

Web: www.ebtc.eu

E-mail: info@ebtc.eu

KINA:

EUSME veci logo

EU SEM Centar (The EU SME Centre) je inicijativa financirana od Europske unije za pomoć malim i srednjim poduzetnicima pri pripremi za poslovanje u Kini

Usluge: Izvještaji i smjernice Centra znanja; „Pitaj stručnjaka“; treninzi i webinari; informacije za početnike (starter kit); Hot-Desking

Sektori: deset ključnih sektora uključujući sektor prehrane i pića, ICT, čiste tehnologije, zdravstvo.

Web: www.eusmecentre.org.cn

E-mail: info@eusmecentre.org.cn

TAJLAND:

EABC logo veliki

Usluge: Prvi ulazak na tržište, seminari/događanja, publikacije, standardni/IPR Helpdesk, odnosi s javnošću i komunikacije

Sektori: automobilska industrija, pravo intelektualnog vlasništva (IPR), osiguranje, industrija hrane i pića, zdravstvo i farmaceutska industrija, transport i logistika, energetski sektor, željeznički sektor i infrastruktura.

Web: www.eabc-thailand.eu

E-mail: info@eabc-thailand.eu

Dostupnost na društvenim mrežama: LinkedIN, Facebook

INDONEZIJA:

eibn veliki logo smanjen za web

EU – Indonezija poslovna mreža (EU – Indonesia Business Network) pruža potporu tvrtkama iz svih 28 članica Europske unije, pogotovo malim i srednjim tvrtkama u njihovu nastojanju da istraže puni potencijal trgovine i mogućnosti investiranja u Indoneziji.

Usluge: webinari (online seminari), publikacije, baze podataka, e-Učenje (e-Learning), Helpdesk, pronalazak partnera, usluge potpore poslovanju, izaslanstva, događanja

Sektori: industrija hrane i pića, tekstilna industrija, industrija obuće, automobilska industrija, zdravstvo, ICT, čiste energije (recikliranje, obnovljivi izvori energija – energija vjetra, solarna energija, biomasa, hidroenergija, biogoriva, zeleni prijevoz, elektromotori i dr.)

Web: www.eibn.org

E-mail: info@eibn.org

MERCOSUR – zajedničko tržište Južne Amerike

mercosur logo

MERCOSUR Helpdesk za zaštitu intelektualnog vlasništva malih i srednjih poduzeća (the MRECOSUR IPR SME Helpdesk) – pokriva tržišta Argentine, Brazila, Paragvaja, Urugvaja, Venezuele i Republike Čile – pomaže širenju europskih malih i srednjih poduzeća, već uspostavljenih ili u procesu uspostavljanja poslovanja u Mercosuru.

Usluge: besplatni Helpdesk, webinari (online seminari), publikacije i informacije, online alati za treniranje, SME klinike i radionice

Sektori: Pravo intelektualnog vlasništva

Web: www.mercosur-iprhelpdesk.eu

E-mail: helpline@mercosur-iprhelpdesk.eu

JUGOISTOČNA AZIJSKA TRŽIŠTA

euba_logo big

EU poslovne avenije (the EU Business Avenues) je program koji predviđa poslovne misije s ciljem  pružanja jedinstvenih prilika za europske tvrtke za lakše prikupljanje informacija i uvid u mogućnosti jugoistočnih azijskih tržišta. U sklopu programa tvrtkama se također pruža mogućnost poslovnog networkinga kao i mogućnosti tzv. matchmakinga – poslovnih razgovora s relevantnim lokalnim poslovnim ljudima.

Usluge: matchmaking (poslovni razgovori) i networking

Sektori: gospodarenje otpadom, kontrola zagađenja zraka, recikliranje, solarna energija i biomasa, energetska učinkovitost

Web: www.businessavenues.eu

E-mail: warsawoffice@businessavenues.eu

Dostupnost na društvenim mrežama: LinkedIN, Twitter

VIJETNAM

EVBN-Logo-veci

EU – Vijetnam poslovna mreža (EU – Vietnam Business Network) ima kao primarni cilj povećanje izvoza i ulaganja iz Europske unije u Vijetnam, posebice za mala i srednja poduzeća, kao i jačanje EU-poslovnog sektora u Vijetnamu olakšavanjem pristupa tržištu.

Usluge: informacije o Vijetnamu i ASEAN tržištima, baze podataka, usluga „Pitaj stručnjaka“, SME start alati, istraživanje tržišta, SME case studies, izaslanstva, događanja, konferencije, poslovni inkubator

Web: www.evbn.org

E-mail: info@evbn.org

Dostupnost na društvenim mrežama: LinkedIN, Twitter, Facebook, Youtube